VII Ogólnopolski Konkurs
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – 2018 r.

Wyniki II etapu ogólnopolskiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Uroczyste podsumowanie 2 etapu ogólnopolskiego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” odbędzie się w Lublinie 9 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Odział w Lublinie, ulica Wodopojna 2.

Zgrupowanie laureatów i wyróżnionych odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2018 r.

Jury:

  • Małgorzata Basińska – doradca plastyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • dr Michał Duraczewski – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
  • dr Rafał Drabik – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
  • Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie
  • Ewa Kołodziejczyk – nauczyciel plastyk-bibliotekarz w Gimnazjum nr 9 w Lublinie
  • Agata Roman – historyk sztuki, nauczyciel plastyki
  • Karol Wołek – prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego, prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
  • Martyna Burek – historyk

LAUREACI:

Kategoria: prace literackie

szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce:

  • Dominika Twarowska, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.

II miejsce:

  • Wojciech Żołnacz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmnie, opiekun: mgr Magdalena Nowakowska.

III miejsce:

  • Gabriela Pyczek, Szkoła Podstawowa nr 20 w Kielcach, Opiekun: dr Marcin Dzikowski.

Wyróżnienia:

  • Dominika Antosz, Szkoła Podstawowa w Zakliczynie, Opiekun: mgr Anna Okońska.
  • Patrycja Wilgos, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu, Opiekun: Joanna Rondoś.
  • Julita Węska, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.
  • Dominik Olczyk, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wielkopolskim, Opiekun: Jarosław Komara.

szkoły średnie

I miejsce:

  • Karolina Drewa, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, Opiekun: Ewa Sowińska.

II miejsce:

  • Wiktoria Kielczyk, Prywatne  Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

III miejsce:

  • Arkadiusz Patalan, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży, Opiekun: mgr Paweł Drożyner.

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Rogan, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
  • Justyna Jasińska, Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

Kategoria: prace plastyczne

szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce:

  • Karolina Bronisz, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Niedźwiadzie, tytuł: „Wolność Wilczych Serc”, Opiekun: Edyta Kowalczyk.

II miejsce:

III miejsce:

Wyróżnienia:

  • Agnieszka Kwiecień, Zespół Szkół Podstawowych i Przedszkolnych im. Jana Pawła II w Czechach, Opiekun: Ewa Pędziwiatr
  • Gabriela Boska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku, tytuł: „5 II 2017 r. Tato, awansowałeś…”. Opiekun: Maria Białasz.
  • Nikola Ostrowska, Zespół Placówek Oświatowych w Miąsowej, Opiekun: mgr. Małgorzata Kosowska.

szkoły średnie

I miejsce:

II miejsce:

III miejsce:

  • Natalia Skrzypek, III LO im. Mikołaja Kopernika w Busko-Zdroju, Opiekun: Agnieszka Bałaga.

Wyróżnienia:

Kategoria: prace multimedialne

szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne

I miejsce:

  • Tomasz Sempek, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.

II miejsce:

  • Zofia Żak, Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, Opiekun: Mateusz Michalski.
  • Jagoda Chowaniec, ZPO w Miąsowej, Opiekun: mgr. Małgorzata Kosowska.

III miejsce:

  • Łukasz Chałon, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, Opiekun: Romualda Adamczyk.

Wyróżnienia:

  • Kamil Szynal, SP im. Bohaterów Września 1939 roku w Jordanowie.
  • Magdalena Fait, Zespół Szkół Publicznych, Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im. A. Einsteina.
  • Michał Hoffman, Katolicka Publiczna Szkoła w Polkowicach.
  • Laura Szwiec, Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie, opiekun: Marta Bednarczyk.

szkoły średnie

I miejsce:

  • Przemysław Kania, II LO w Bolesławcu

II miejsce:

  • Jakub Sikora, Zespół Szkół technicznych w Częstochowie.

III miejsce:

  • Damian Trzeszkowski, Zespół Szkół technicznych w Częstochowie.

Wyróżnienia:

  • Sebastian Czobot, Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie, Opiekun: Sylwia Wójcik-Wilkołazka.
  • Jakub Szpręglewski, II LO w Stargardzie, Opiekun: ks. Marcin Miczkuła.
  • Anna Kozioł, Zespół Szkół Łączności nr 14 w Krakowie.
  • Kamila Goike, Wejherowo, Opiekun: Ewa Sowińska.
  • Klaudia Fijałkowska, XI LO w Radomiu, Opiekun: Joanna Głogowska.
Skip to content

Dołącz do naszego newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, na temat Konkursu, zapisz się do naszego newslettera.