II Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki
o Żołnierzach Wyklętych - 2013 r.

Wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu o Żołnierzach Wyklętych – 2013 r.

LAUREACI KONKURSU:

Szkoły gimnazjalne:

Kategoria esej/wspomnienie:

I miejsce:

  • Wioletta Obirek – Gimnazjum Publiczne w Suścu (opiekun: Anna Rojek)

II miejsce:

  • Martyna Wilczek – Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu (opiekun: Adam Błaszczyk)

III miejsce:

  • Adela Wiencko – Gimnazjum nr 2 w Radzyminie

Wyróżnienia:

  • Anna Wesołowska – Gimnazjum w Pliszczynie
  • Maria Magdalena Futrzyńska – Gimnazjum nr 16 w Lublinie (opiekun: Małgorzata Sagan)

Kategoria prezentacje:

I miejsce:

  • Karolina Osowska – Gimnazjum w Bezledach (opiekun: Katarzyna Jakubowska)

II miejsce:

  • Malwina Grabowska – Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim

III miejsce:

  • Bartosz Marciniuk, Bernard Lesiewicz – Gimnazjum nr 19 w Lublinie (opiekun: Marta Bednarczuk, Maria Górnik)

Wyróżnienia:

  • Rafał Reluga – Gimnazjum w Bezledach (opiekun: Katarzyna Jakubowska)
  • Sławomir Kowalewski – Gimnazjum w Puchaczowie

Skład jury:
Justyna Dudek – pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Karol Wołek – nauczyciel wos i historii w Gimnazjum nr 19, sekretarz Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Ewa Grodecka – były nauczyciel metodyczny, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 19 w Lublinie.


Szkoły ponadgimnazjalne:

Kategoria esej/wspomnienie:

I miejsce:

  • Szymon Sawaniewski – II LO w Malborku

II miejsce:

  • wykreślone – plagiat

III miejsce:

  • Paweł Cichosz – I LO w Łęcznej

Wyróżnienia:

  • Kamil Waśkowicz – Technikum Budowlane, RCEZ w Lubartowie (opiekun: Dorota Bułgajewska-Muzyka)
  • Mateusz Ginter – I LO w Koźminie Wielkopolskim (opiekun: Arkadiusz Szwarc)
  • Grażyna Szymczak – III Technikum Ekonomiczne, RCEZ w Lubartowie (opiekun: Dorota Bułgajewska-Muzyka)

Kategoria prezentacje:

I miejsce

  • Joanna Staniak – Technikum Logistyczne, ZS w Ludwinie (opiekun: Małgorzata Rodziewicz)

II miejsce:

  • Jakub Nachowicz, Patryk Malina – LO w Obornikach

III miejsce

  • Dagmara Tomaszewska – XXIII LO w Lublinie (opiekun: Ewa Szacoń)

Wyróżnienia:

  • Paweł Kłosowski – I LO w Rykach
  • Maciej Wojciechowski – I LO w Rykach

Skład jury:
Justyna Dudek – pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Karol Wołek – nauczyciel wos i historii w Gimnazjum nr 19, sekretarz Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Ewa Mochol – nauczyciel historii w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie
Barbara Oratowska – kierownik Muzeum Lubelskiego Oddział Martyrologii Pod Zegarem
Aneta Teterycz – nauczyciel języka polskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie


kryteria oceniania

Kryteria oceniania eseju:

  • Zgodność treści z prawdą historyczną.
  • Zgodność treści z tematem konkursu.
  • Autorskie opracowanie tematów i faktów historycznych.
  • Wykorzystanie niepublikowanych wywiadów, wspomnień, świadków historii.
  • Forma wypowiedzi i kompozycja pracy.
  • Poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna

Kryteria oceniania prezentacji:

  • Zgodność treści z prawdą historyczną.
  • Zgodność treści z tematem konkursu.
  • Autorskie opracowanie tematów i faktów historycznych.
  • Oryginalne, twórcze wykorzystanie technologii informatycznej.
  • Twórcze, niekonwencjonalne ujęcie problematyki konkursu.
  • Poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna

UWAGA! Plagiaty i prace nie posiadające własnych treści jury odrzuciło we wstępnej fazie oceniania.

II Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki o Żołnierzach Wyklętych

Media o II edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych:
TVP Historia
Nasz dziennik
Kwartalnik „Myśl.pl”
Portal „Prawy.pl”

Skip to content

Dołącz do naszego newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, na temat Konkursu, zapisz się do naszego newslettera.